• Pokračovanie plnenia povinného predprimárneho vzdelávania

• Ak dieťaťa nedosiahne školskú zrelosť, môže rodič/zákonný zástupca požiadať o pokračovanie plnenia povinného predprimárneho vzdelávania.

Dieťa môže len raz pokračovať v plnení povinného predprimárneho vzdelávania.

Každé dieťa, ktoré dovŕši do 31.8. 2023 vek 6 rokov, aj to, ktoré nedosiahne školskú zrelosť, je rodič/zákonný zástupca povinný zapísať do základnej školy – absolvovať zápis.

Na zápise do základnej školy, rodič informuje učiteľky, že plánuje požiadať

o pokračovanie plnenia povinného predprimárneho vzdelávania.

Podmienky pre pokračovanie plnenia povinného predprimárneho vzdelávania rodič   predkladá:

• informovaný   súhlas   s pokračovaním plnenia povinného predprimárneho vzdelávania (Príloha ).
            • písomné potvrdenie – súhlas – detského lekára s pokračovaním plnenia povinného predprimárneho vzdelávania (príloha 1).
            • písomnú správu s príslušného zariadenia poradenstva a prevencie, v ktorej sa odporúča  pokračovanie plnenia povinného predprimárneho vzdelávania.

Všetky tieto dokumenty musia byť originálny, informovaný súhlas je potrebné, aby bol podpísaný oboma zákonnými zástupcami, výnimku určuje §144a školského zákona.

Všetky dokumenty zákonný zástupca/rodič predloží riaditeľke materskej školy v čo najkratšom možnom termíne (najneskôr do 15.6.2024).

Riaditeľka materskej školy následne rozhodne o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania.

Dokumenty na stiahnutie TU: Informovany_suhla_s_pokracovanim_PPV_.docx

Suhlas_vseobecneho_lekara_s_pokracovanim_PPV_.docx